• Ви знаходитесь тут:

• Гурткова робота

Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №164 Криворізької міської ради - Гурткова робота в ДНЗ

Усі діти — різні, і пересвідчитися в цьому можна під час спостереження за самостійною діяльністю дошкільників. Хтось старанно будує башту з кубиків, інший малює свою родину, а ще кілька дітей захоплено грають м’ячем. Задовольнити потреби кожної дитини у дитячому може гурткова робота.

Дошкільнятам приносить задоволення робити вироби, іграшки своїми руками. І хоча виконання виробів часто пов'язане зі складнощами, у подоланні труднощів дитина отримує емоційне задоволення. Емоційно-позитивне ставлення до діяльності багато дослідників вважають умовою формування художньо-творчих здібностей. Крім цього у дітей розвивається довільність, вольові якості, посидючість. Ручна праця впливає на розвиток дрібної моторики, мови і таких психічних процесів дитини, як увага, пам'ять, мислення, уява, а отже на розвиток інтелекту в цілому. Таким чином, можна зробити висновок про те, що в процесі занять ручною працею формуються усі компоненти психологічної готовності до школи. Програма роботи гуртка "Чарівна майстерня" є комплексною і включає традиційні і нові види декоративно-прикладного мистецтва та способи обробки матеріалів: робота з природним матеріалом, виготовлення виробів з підручного матеріалу, робота з папером різних видів, робота з стрічками, робота з солоним тістом та полімерною глиною,тощо.

Програмою передбачена робота в гуртку, яка б не дублювала програмний матеріал з роботи на заняттях. Вона спрямована на те, щоб позакласні заняття розширювали і поглиблювали відомості по роботі з різними матеріалами. Програма спрямована на розвиток технік, які на даний момент є цікавими для дітей.

Мета діяльності гуртка:

- Навчити дітей бачити та відчувати красу навколишнього середовища, розвивати здібності дітей, відображати цю красу у своїх ескізах та малюнках.

- Розвивати вміння творчо, з фантазією підходити до виконання завдання, намагаючись відходити від механічних прийомів при виготовленні виробу.

- Сприяти формуванню у дітей бажання пошуку шляхів до самореалізації й самоствердження.

- Сприяти формуванню гармонійно розвиненої особистості з творчими здібностями і практичними навичками.

- Розвивати чуттєве сприйняття світу і формувати естетичне ставлення до нього;

- Розвивати асоціативно-образне мислення, уяву, творчі здібності;

Зміст навчання:

Програмою передбачається, що заняття гуртка покликані стимулювати творчі здібності,прилучити дітей до краси і гармонії до мистецтва,пробудити творчі сили. Зміст програми гуртка «Чарівна майстерня» - багатоплановий і включає в себе як практичну роботу так і ознайомлення дошкільнят із творами образотворчого мистецтва через заглиблення у тему.

З метою урізноманітнення програми засобів та технік зображення використовуються різні матеріали та розвивальні художні вправи: гуаш,пастель,акварель,свічки,графіті і кольорові олівці тощо.

Враховуючи загальний рівень гуртківців і їх творчу активність,керівник гуртка може змінити роботу на даному етапі іншою,близькою за змістом.